October 5, 2021 by Jakub Michoński

Światowy Dzień Zwierząt 2021

blog-feature-image

Warto przy tej okazji przypomnieć, jak ważną rolę odgrywają psy. Są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi człowieka - wykonują też świetną robotę!

Dogoterapia stymuluje funkcje kognitywne (np. naukę czytania) i wspiera rozwój emocjonalny, społeczny i psychoruchowy dzieci. Kontakt z psami uspokaja, redukuje napięcie i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Wszystko dzięki tzw. Human Animal Bond, czyli opisanej przez psychiatrę Leo K. Bustada unikalnej więzi łączącej człowieka z psem.

Nie każde dziecko może mieć jednak bezpośredni kontakt z psami, choćby z powodu alergii. W naszej aplikacji Phibox, która wspiera fizjoterapię dzieci i stymuluje aktywność fizyczną, pojawiają się wirtualne psy – kontakt z nimi też może być przyjemny i ciekawy dla dzieci. Warto spróbować!

Zróbmy dziś coś dobrego dla zwierzaków. Wystarczy prosty gest – zawiezienie karmy do schroniska czy wyprowadzenie samotnego psiaka na spacer :)

Wykaz schronisk znajdziecie tu: https://otoz.pl/wykaz-schronisk-w-polsce.

Do dzieła!

Ta strona wykorzystuje do śledzenia Twojej obecności ciasteczka, które nie są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, i potrzebuje na to Twojej zgody. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
Polityka prywatności