February 2, 2023 by Dorota Matczak

Na podbój zagranicy!

blog-feature-image

Kto nas obserwuje w mediach społecznościowych albo odwiedza polskie targi fizjoterapeutyczno-rehabilitacyjne, ten wie, że można nas tam spotkać. Na takich wydarzeniach jak Reha Innovations lub Rehabilitacja Expo na dobrą sprawę nie sposób nie spotkać kogoś z PhiLabs. Ale w 2022 poszliśmy o krok dalej: zawitaliśmy na targach „zagranico”.

To logiczne – rozwój firmy pociąga za sobą decyzje o znaczeniu strategicznym. Nasze urządzenie Phibox stało się rozpoznawalne dzięki rozpoczętej akceleracji oraz zainteresowaniu branży i mediów (naszych branżowych, jak i technologicznych). Od początku podejrzewaliśmy, że to kiedyś nastąpi, że zdecydujemy się wyruszyć na podbój Europy i świata. Nie wiedzieliśmy tylko, kiedy to nastąpi.

A kiedy w końcu nastąpiło? W lipcu 2022 – to wtedy podjęliśmy decyzję pt. „za dwa miesiące jesteśmy w Niemczech” i zaczęliśmy dążyć do tego celu. Faktycznie: minęły dwa miesiące i w połowie września wkroczyliśmy do wielkich hal wystawienniczych Messe Düsseldorf. Spędziliśmy tam dwa dni, biorąc udział w targach REHACARE i towarzyszącym im mniejszym wydarzeniu therapie, współorganizowanym przez Leipziger Messe.

Przez dwa dni szukaliśmy inspiracji, podpatrywaliśmy, jakie technologie zdobywają popularność za Odrą, rozmawialiśmy z innymi innowatorami i wynalazcami, a także wstępnie poszukiwaliśmy potencjalnych dystrybutorów. Jednocześnie zwróciliśmy na siebie uwagę organizatorów, którzy zwrócili się do nas z prośbą o wypowiedzi do dwóch artykułów, które przygotowywali:

A przecież nawet nie mieliśmy tam stoiska… Polecieliśmy z Phiboksem w dłoni i ulotkami przedstawiającymi naszą misję-wizję.

Dwa tygodnie po naszej eskapadzie do Düsseldorfu ponownie byliśmy w samolocie – tym razem do Helsinek. I tu również wzięliśmy udział w podwójnym wydarzeniu, bo w Helsingin Messukeskus równolegle odbywały się targi Fysioterapia ja Kuntoutus (po fińsku „fizjoterapia i rehabilitacja”) i Hyvä Ikä (fińskie „starzeć się godnie”).

Wizyta po drugiej stronie Bałtyku potwierdziła nasze obserwacje poczynione w Nadrenii (tak się składa, że targi w Düsseldorfie są położone idealnie nad Renem). Otóż świat jest gotowy przyjąć więcej innowacji do świata fizjoterapii. Saturacja technologii w naszym pięknym kraju nad Wisłą jest niższa niż w krajach tzw. „starej Unii”. Na szczęście zmierzamy we właściwym kierunku i mamy nadzieję, że nasze projekty przyczynią się do dalszej technologizacji pracy fizjoterapeutów i fizjoterapeutek.

Plany na 2023? Wracamy do Niemiec i być może odwiedzimy również Wyspy Brytyjskie…

Ta strona wykorzystuje do śledzenia Twojej obecności ciasteczka, które nie są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, i potrzebuje na to Twojej zgody. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
Polityka prywatności