Sensoric to platforma przedstawiającą dzieciom i rodzicom ćwiczenia Integracji Sensorycznej w atrakcyjny i przystępny sposób.

Wykonując kolejne ćwiczenia dziecko ma wpływ na rozwój Patyczka – sympatycznego bohatera – wraz z którym wspólnie podwyższają swoją sprawność i siłę. Ewolucji podlega, za równo wygląd, jak i kolejno nabywane zdolności Patyczaka. Już po ukończeniu czwartego roku życia, dzieci mogą towarzyszyć Patyczkowi w jego przygodach przez kolejne lata.

Podczas wykonywania ćwiczeń tradycyjnie, w gabinetach, bardzo często dziecko uwikłane jest w kontekst problemu swojej niedostatecznej sprawności – ma ćwiczyć, ponieważ jest niewystarczająco dobre. Sensoric stawia dziecko w roli eksperta od swojego ciała i zachęca go do poszerzania jego możliwości, co pozytywnie wpływa na jego motywację. Dodatkowo Sensoric bazuje na ciekawości – co stanie się w następnym tygodniu? Jakie miejsca odwiedzi Patyczek? Leśny bohater dużo wie na temat świata roślin, zwierząt oraz procesów zachodzących w przyrodzie – wiedzą tą chętnie będzie dzielił się ze swoim towarzyszem, urozmaicając mu czas spędzany na ćwiczeniach. Wśród zadań są też takie, które wymagają zaangażowania opiekuna – umożliwia to np. rodzicowi pogłębienie relacji z dzieckiem poprzez wspólną zabawę.

Sensoric przygotowujemy w formie poszerzonego audiobooka – tekstu do czytania, lektora oraz ilustracji przedstawiających przygody bohatera. Do przygotowanych ćwiczeń użytkownik dostaje też zestaw narzędzi do ich wykonania – farby, patyczki, korę drzewa, mech itp. Zastosowane materiały oraz pudełko są ekologiczne i bezpieczne dla dzieci. Sensoric będzie sprzedawany w trybie subskrypcyjnym: opiekun wykupuje dostęp do zaplanowanego miesiąca ćwiczeń wraz z pudełkiem narzędzi (3 dni ćwiczeń w każdym tygodniu). Audiobook w pierwszej fazie będzie dostępny online przez platformę webową. Docelowo użytkownicy będą mogli odtwarzać ćwiczenia na tabletach oraz smartfonach, co daje też możliwość wyświetlania audiobooka na telewizorach dzięki takim rozwiązaniom jak Google Chromecast. Ćwiczenia będą też dostępne w formie grupowej dla przedszkoli.

Przygotowaliśmy wersję testową i gromadzimy opinie na temat produktu od grupy rodziców czterolatków. Przygotowujemy z zespołem następne trzy miesiące rozgrywki i ćwiczeń, projektujemy platformę webową. W ciągu dalszego rozwoju planujemy ilustracje zamienić w ruchome kadry i animacje bohatera i jego otoczenia, aby uatrakcyjnić sferę wizualną oraz dodać dźwięki ambientowe przestrzeni, w których będzie znajdował się bohater. Fabułę rozwoju Patyczka planujemy do przodu na 3 lata.

Dowiedz się więcej

kontakt@phibox.eu | +48 509-273-974