Dowiedz się, co jest dla Ciebie najlepsze

Dzięki pasji i zaangażowaniu naszych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii i technologii możesz już teraz ułatwić i znacząco wspomóc swoją terapię.
PHIBOX to rehabilitacja w gabinecie i w domu.

Czy spotkałeś się ze stwierdzeniem: „proszę się nie martwić, dziecko na pewno z tego wyrośnie”?

Wśród znakomitych specjalistów leczących wady postawy, można niestety jeszcze spotkać osoby, które bez jakichkolwiek podstaw naukowych powielają nieprawdziwe informacje, że „dziecko samo wyrośnie z wady postawy”. Tymczasem odchylenia od prawidłowej postawy ciała mogą się pogłębiać. Wyostrzane są procesy, które nieleczone często przeradzają się w zmiany na tyle głębokie, że powrót do „normalności” okaże się niemożliwy.

Każdy, kto zajmuje się skutecznym leczeniem wad postawy wie, że cała procedura jest nie lada wyzwaniem z kilku powodów: długi czas bycia w terapii, stała kontrola efektów, wprowadzanie odpowiednich zmian do terapii i wreszcie SPADEK MOTYWACJI wśród dzieci będących w terapii.

Spadek motywacji wśród dzieci należy do głównych przyczyn, które wpływają na niepowodzenie i brak skutecznego efektu końcowego. Zakładając, że okres rehabilitacji obejmuje kilka miesięcy, a nawet lat, trudno się dziwić, że dziecko może się znudzić powtarzaniem mało atrakcyjnych dla niego (choć skutecznych!) ćwiczeń z tradycyjnymi przyrządami w sali gimnastycznej, czy też w salonie domowym na podłodze pomiędzy kanapą a fotelem.

Myślałeś, jak to zmienić? Co trzeba zrobić, aby dziecko było odpowiednio ZMOTYWOWANE?

W jaki sposób zamienić skuteczne, ale niestety nudne ćwiczenia konwencjonalne na coś, co sprawi, że dziecko z uśmiechem na twarzy i iskrą w oczach przystąpi do codziennej rehabilitacji? My już to wiemy! Znaleźliśmy sposób!

Jak? Wybierz jeden z wariantów i przekonaj się sam:

project-thumb

Rehabilitacja w domu

dowiedz się więcej

Rehabilitacja w domu ma sens tylko wtedy, gdy jest odpowiednio prowadzona. Dla wielu osób regularne uczestnictwo w terapii wiąże się z dużym zobowiązaniem ze względu na długotrwały i regularny proces uczestnictwa w rehabilitacji, co w natłoku obowiązków Rodzica i Dziecka wiąże się z nie lada wyzwaniem.

project-thumb

Rehabilitacja w gabinecie

dowiedz się więcej

Rehabilitacja konwencjonalna może być dla Twojego Pacjenta mało atrakcyjna ze względu na monotonną formę prowadzenia terapii. Dziecku trudno jest dostrzec cel Waszej wspólnej pracy, co może znacząco wpływać na Jego zaangażowanie.

Ta strona wykorzystuje do śledzenia Twojej obecności ciasteczka, które nie są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, i potrzebuje na to Twojej zgody. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
Polityka prywatności